برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید

تاریخچه بیمارستان

بیمارستان سیدالشهداء (ع) ارومیه در سال 1731 شمسی توسط تعدادی از خیرین از جمله آیت الله قره باغی نماینده مردم آذربایجان غربی ، در زمینی به مساحت 7737 متر مربع و با اختصاص 77 هزار و 377 میلیون ریال با نام بیمارستان سیدالشهدا پایه گذاری شد ولی به دلیل کمبود اعتبارات و برخی مشکلات نیمه کاره رها شد . خوشبختانه این وعده بعد از 13 سال انتظار مردم استان به حقیقت پیوست و در مهرماه سال 88 با مجوز و نظارت مستمر اداره نظارت بر درمان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی شروع به بهره برداری گردید . همزمان با راه اندازی مرکز آموزشی، درمانی سیدالشهداء(ع) ارومیه کتابخانه این مرکز با زیربنای 177 مترمربع در طبقه اول شروع بکار نمود که شامل کتب مرجع ، انگلیسی و فارسی در زمینه بیماریهای قلب و پرستاری قلب میباشد . ظرفیت این کتابخانه 77 نفر می باشد و نیز 7 دستگاه رایانه مجهز به اینترنت در اختیار کاربران قرار دارد.

 

ماموریت کتابخانه

ماموریت اصلی کتابخانه ، ارتقاء مهارت ها و توانمندی های اعضای هیئت علمی، پزشکان، دانشجویان و کارکنان در جهت بهره وری موثر از منابع اطلاعاتی در راستای اهداف آموزشی - پژوهشی و درمانی و در نهایت ارتقاء و ارائه خدمات درمانی و آموزشی مبتنی بر دانش روز و معتبر می باشد .

 

اهداف کتابخانه 

-ارائه منابع اطلاعاتی به روز، دقیق و معتبر در راستای نیاز های اطلاعاتی کاربران از طریق شبکه اینترنت و فعالیت های آموزشی و پژوهشی دانشگاه از طریق تسهیل دسترسی به منابع و اطلاعات علمی مورد نیاز کاربران .

- فراهم ساختن زمینه جستجو و بازیابی اطلاعات کتابشناختی منابع موجود چاپی .

- آموزش و راهنمایی کاربران در جهت استفاده از منابع و بانک های اطلاعاتی کتابخانه دیجیتال و اطلاعرسانی در مورد استفاده از خدمات کتابخانه - استفاده از فناوری های نوین اطلاعاتی و ارتباطی در جهت ارائه خدمات کتابخانه ای و اطلاعاتی

- شرکت در دوره های آموزشی و توانمندسازی کتابداران جهت ارائه خدمات بهتر در کتابخانه .

 

چشم انداز کتابخانه

تهیه، سازماندهی ونگهداری منابع چاپی و الکترونیکی معتبر در حوزه علوم پزشکی

• آموزش، تعلیم و تقویت مهارت های اطلاع یابی دانشجویان واعضای هیئت علمی دانشگاه

• فراهم آوری دستیابی و به کار گیری انواع منابع اطلاعاتی بر اساس احترام به اولویت ها وانتظارات مراجعان وعادات حرفه ای آنها

• تسهیل در دسترسی به اطلاعات از طریق مشارکت در اشتراک منابع

• جلب رضایت مراجعه کننده از طریق انتقال منابع و پاسخگویی با کیفیت مناسب

• ایجاد محیطی صمیمی و دوستانه در کتابخانه به منظور پاسخگویی به نیازهای آموزشی وپژوهشی کاربران دانشگاه ودیگر مجامع علمی و دانشگاهی کشور

• به کار گیری استانداردهای علوم کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی در اجرای کلیه امور کتابخانه

• آموزش و ارتقاء سطح دانش کتابداران و اطلاع زسانان دانشگاه به طوری که به بهترین نحو پاسخگوی نیازهای اطلاعاتی کاربران دانشگاه باشند .

 

جامعه استفاده کننده

دانشجویان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های علوم پزشکی و همچنین همکاران و کادر بیمارستان ها و دانشکده های تابعه علوم پزشکی ارومیه.

 

نحوه عضویت و مقررات

کلیه دانشجویان و پرسنل دانشگاه می توانند با ارایه شماره دانشجویی و یا کارت پرسنلی معتبر عضو کتابخانه شوند . مدت امانت کتاب 11 روز می باشد . در صورتیکه کتاب امانتی در رزرو دیگر مراجعین نباشد تا سه بار قابل تمدید می باشد . مراجعین می توانند بصورت تلفنی نیز کتاب امانتی را تمدید نمایند .

 

ساعات کار

بخش امانت کتابخانه همه روزه به غیر از روزهای تعطیل از ساعت 8 الی 13:77 دایر می باشد و سالن مطالعه همه روزه از ساعت 8 صبح الی 73 شب دایر می باشد.

 

733-77731373- تلفن تماس : 11 ایمیل mail to : lib.sshohada@umsu.ac.ir

آدرس پستی : ارومیه ، بلوار 71 شهریور ، روبروی خیابان شهید صمدزاده، کد 400 ، کدپستی 3177107175

تنظیمات قالب